Riigipilve liidestamise võimalused
Riigipilv pakub oma ressursside haldamiseks ja infosüsteemide
kasutamiseks erinevaid võimalusi. Ressursside peamiseks haldusvahendiks on
Riigipilve Iseteeninduskeskkond. Iseteenindus asub avalikus võrgus, kuid on
kaitstud ACL-iga. Juurdepääs Iseteeninduskeskkonnale on olemas vaid lepingulistel tellijatel, kuid oluline on teada, et vastavalt vajadusele saab tellija ise lisada ja eemaldada oma äranägemise kohaselt kolmandaid pooli, ehitamaks/haldamaks oma virtuaalmasinaid.
Tellija suhte sätestavad RIT'ga sõlmitavad Riigipilve koostöökokkulepped. Lepingu sõlmimisega ei kaasne tellijale rahalisi kohustusi, sest
Riigipilves maksustatakse tellija poolt tellitavat ressurssi.
Iseteeninduskeskkonda logimine toimub isikukoodi ja ID-kaardi või mobiil-ID-ga.
Riigipilves olevad süsteemid saab avada Internetti, lisades neile avaliku IP. Sellisel juhul on tellijal vastutada, et Internetti avatakse ainult vajalikud ja turvatud pordid. Turvaseadistusi on võimalik teha Iseteenindusest ning enamlevinud protokollid on valmis eeldefineeritud turvapakettidena.
Masinliidestuseks ja API kaudu ressursside juhtimiseks või kättesaadavaks muutmiseks on mõeldud Riigipilve API. API ligipääs asub avalikus võrgus, kuid on kaitstud ACL-iga. Juurdepääsuõigused tagab RIT'ga sõlmitavad Riigipilve koostöölepingud.
Kui tellija soovib kasutada Riigipilves asuvaid teenuseid oma sisevõrgus, siis selleks on võimalik oma Riigipilve tenantisse paigaldada VPN-i lüüs, mille kaudu ühendutakse Site-to-Site L2 VPN-i kaudu oma kontori tulemüüriga. Sellise lahenduse lisakuluks on VPN GW tööks vajalik IaaS-i ressurss ehk vastavalt sellele mahule veidi suurem kliendi tenant Riigipilves.
Tähelepanu tasub pöörata, et kui sellist lahendust plaanitakse kasutada, siis esialgsel Riigipilve VPC provisioneerimisel tuleb valida IP vahemik, mis ei oleks juba tellija ühendatavas kontorivõrgus kasutusel.
Kui tellija soovib kasutada Riigipilves asuvaid teenuseid oma sisevõrgus, on vaja kindlamat ühendust, või soovitakse Riigipilve paigaldatud teenuste väljuvat liiklust suunata läbi oma võrguseadmete, siis on võimalik kasutada fiiberoptilise kaabeldusega IP privaatühendust. Privaatühenduse puhul lisanduvad kaablirendi kulud tellija kontorist Riigipilve tulemüürini, vastavalt teenusepakkuja hinnakirjale; Riigipilve ruuteri porditasu 99 eurot + käibemaks kuus; algne seadistustasu, mille suurus sõltub tellija seadmete konfiguratsioonist.