Riigipilve infokiri 4/2021
Riigipilv saab uue hingamise
04.11.2021 sai Riigi IKT Keskuse (RIT-i) moodustamine Vabariigi Valitsuselt positiivse otsuse, mis tähendab, et liigume edasi vastavalt kokku lepitud plaanidele ja alates 01.03.2022 kuulub Riigipilv 100% riigile ehk partnerite osa ostetakse välja. Riigipilve tänastele ja ka tulevastele klientidele see muudatusi kaasa ei too ehk pilveteenust pakutakse sama moodi avaliku sektorile edasi nagu seda seni on tehtud
Esiteks läheb riigi omandisse liikumisega selgemaks, mis alustel toimib Riigipilv. Kui praegu vaadatakse Riigipilve, kas erasektori või avaliku pilvena, siis tulevikus riigi poolt hallatava pilvena. Teiseks muutub selgemaks, mis konfidentsiaalsustasemega andmeid tohib Riigipilves hoida ning kolmandaks saame tulevikus teha kiiremaid otsuseid lähtuvalt vajadusest, olgu selleks siis tehnoloogiline uuendus, turvakaalutlus või klientide poolt soovitud täiendus.
Kui iga asutus peaks ise ette võtma nullist arenduse, mis teine asutus on juba loonud, kulutaksime kõik asjatult palju energiat leidmaks kompetentsi, mida juba täna on turul leida üsna keeruline. Uute standardite loomisega saame hoida kokku aega ja raha. Keegi meist ei tahaks end avastada olukorras, kus süsteemid ei tööta või pole piisavalt turvalised, et neid tarbida. Kui teil on ideid, kuidas Riigipilve edasi arendada, julgustan Teid kindlasti meiega ühendust võtma. Riigipilv tuleb uuele hingamisele viia koos Teiega, ainult nii võidavad sellest kõik osapooled.
Taavi Viilukas
Riigipilve juht
Riigipilve Metsaseminar 2021 kokkuvõte
Kristo Vaher (MKM) "Luues korda hajusas kaoses" Video; PDF
Taavi Viilukas (Riigipilv) "Mida avalik sektor võidab kui kolib Riigipilve?" Video; PDF
Ilja Livenson (Riigipilv, Opennode) "Kubernetes Riigipilves" Video; PDF
Taavi Viilukas "Konsolideerimise hirmud ja mured" Video; PDF
Räägi kaasa Eesti Riigipilve tulevikus
Selleks on Riigipilve meeskond koostanud küsitlusvormi, mille eesmärk on koguda sisendit ja mõtteid, mida ja kuidas tulevikus edasi teha. Ootame teie mõtteid ja ettepanekuid!
Integreeritud pilvevarundusteenuse
tööde staatuse jälgimine iseteeninduses
Loe edasi >>
CENTOS 8 EOL
Edasiseks pakutav CentOS Stream 8 distributsioon ei ole enam binary-compatible rebuild RHEL 8 stabiilsetest versioonidest (nagu varem), vaid on mõeldud pigem RHEL 8 arendusplatvormina. Seega on tekkinud vajadus leida CentOS 8 asenduseks sobiv Linux distributsioon, mis on jätkuvalt ehitatud stabiilse RHEL 8 versiooni lähtekoodist ning on seega binary-compatible RHEL 8-ga.
Loe edasi >>Riigipilve roll riigi IT konsolideerimises
konsolideerimise plaan ja oma roll on selles ka Riigipilvel. Täpsemalt avavad teemat Riigipilve juht Taavi Viilukas ja riigi IKT baasteenuste konsolideerimise juht Ergo Tars.
Loe edasi >>
Muud uudised
- 02.02.2022 Riigipilve infopäev
- 22.02.2022 Riigipilve metsaseminar